امروز: یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - - Sunday, 28 November , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گسترش شبکه ريلي و بندري در مکران عملياتي مي شود
گسترش شبکه ريلي و بندري در مکران عملياتي مي شود
خبرگزاري آريا-وزير راه و شهرسازي­ با اشاره به اينکه گسترش شبکه ريلي نقش مهمي در توسعه همه جانبه اقتصاد کشور دارد، گفت : با توسعه اين شبکه قادر خواهيم بود حمل کانتينر از مبدا را براي صادرات داشته باشيم.به گزارش خبرگزاري آريا، عباس آخوندي که در دومين همايش بين المللي «معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري […]

گسترش شبکه ريلي و بندري در مکران عملياتي مي شود

خبرگزاري آريا-وزير راه و شهرسازي­ با اشاره به اينکه گسترش شبکه ريلي نقش مهمي در توسعه همه جانبه اقتصاد کشور دارد، گفت : با توسعه اين شبکه قادر خواهيم بود حمل کانتينر از مبدا را براي صادرات داشته باشيم.
به گزارش خبرگزاري آريا، عباس آخوندي که در دومين همايش بين المللي «معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري و توسعه پايدار در سواحل مکران» در مرکز همايش هاي برج ميلاد تهران سخن مي گفت، افزود : نگاه ما به توسعه بندري در سواحل مکران ، نگاه به اين منطقه به عنوان بارانداز نيست بلکه بنادر در مکران بايد بنادر نسل سوم باشند که مي توانند اين منطقه را به قطبي صنعتي و اقتصادي تبديل کنند .
وي تاکيد کرد : در توسعه بندر شهيد رجايي، شبکه ريلي آنچنان مطرح نبود، اما امروز اين مساله در اولويت برنامه هاي توسعه اي اين وزارتخانه قرار دارد و بنا داريم رويکرد اين بنادر بر محور «بندر ـ ريل» باشد.
وي تصريح کرد : با اين شرايط کانتينرهاي ريلي مي توانند پس از تخليه از کشتي به راحتي از طريق قطار کالاها را به مقاصد مورد نظر ارسال کنند.
آخوندي با اعلام اينکه راه آهن چابهار ـ زاهدان تا سه سال آينده به پايان مي رسد، خاطرنشان کرد که اين پروژه يکي از مهم ترين طرح هاي ريلي کشور محسوب مي شود که هم اکنون مراحل اجرايي آن با سرعت خوبي در حال انجام است.
وزير راه وشهرسازي در بخش ديگري از سخنان خود به سرمايه گذاري ۸۰۰ ميليون دلاري هند در طرح راه آهن چابهار به زاهدان اشاره کرد و گفت که اين سرمايه گذاري بسيار قابل توجه است و از آن استقبال مي کنيم.
وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: ايجاد يک خط ريلي در سال ۹۷ از بم به جيرفت و سپس به جاسک را در دستور کار داريم تا بتوانيم بنادر را از ابتدا به شبکه ريلي کشور متصل کنيم.
وي اضافه کرد: همچنين اميدواريم بتوانيم اين پروژه را در برنامه سال بعد تعريف کنيم و تامين اعتبار آن را نيز در داخل و خارج داشته باشيم.
آخوندي همچنين يادآور شد: نگاهي که هم اکنون در وزارت راه و شهرسازي وجود دارد، يک نگاه آمايش سرزميني است و در ۲۵ سال آينده سواحل مکران به توسعه اقتصادي مطلوب خواهد رسيد. اين موضوع علاوه بر توسعه، با خود امنيت به همراه مي آورد و سرمايه گذاري وزارت راه در توسعه بندر و راه آهن چابهار و توسعه سواحل مکران قابل توجه است.

خبر جدید  استقبال از سرمایه گذاران در طرح احداث مراکز محلات
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب