امروز: یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - - Sunday, 28 November , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پيمانکاران گاز بايد مجوز ارزيابي زيست محيطي بگيرند
پيمانکاران گاز بايد مجوز ارزيابي زيست محيطي بگيرند
خبرگزاري آريا-نوابي گفت: شرکت ملي گاز ايران افزون بر پايداري شبکه گازرساني، براي تحقق بسياري از تعهدات بين‌المللي کشور در حوزه‌ هاي زيست محيطي تلاش دو چندان مي‌کند.به گزارش خبرگزاري آريا، سيدرضا نوابي با اشاره به اين که گاز طبيعي به عنوان پاک‌ترين سوخت در ميان همه انرژي‌هاي فسيلي که تاکنون شناخته شده‌، براي تامين […]

پيمانکاران گاز بايد مجوز ارزيابي زيست محيطي بگيرند

خبرگزاري آريا-نوابي گفت: شرکت ملي گاز ايران افزون بر پايداري شبکه گازرساني، براي تحقق بسياري از تعهدات بين‌المللي کشور در حوزه‌ هاي زيست محيطي تلاش دو چندان مي‌کند.
به گزارش خبرگزاري آريا، سيدرضا نوابي با اشاره به اين که گاز طبيعي به عنوان پاک‌ترين سوخت در ميان همه انرژي‌هاي فسيلي که تاکنون شناخته شده‌، براي تامين بخش عمده نيازهاي جهاني انرژي در دهه‌هاي پيش‌رو، در موقعيت بي‌همتايي قرار دارد، اظهار کرد: گاز طبيعي سوختي است با کاربردهاي گوناگون، پاک، مقرون به صرفه و کارآمد که مي‌تواند گذار کشور را به عصر استفاده از انرژي‌هاي تجديد پذير و به عنوان جايگزين سوخت‌هاي آلاينده تسهيل کند.
وي بر نقش گاز طبيعي به عنوان سوخت مطلوب در سبد انرژي که مي‌تواند به دستيابي به اهداف توسعه پايدار کمک کند، تاکيد کرد و گفت: يکي از روش‌هاي مديريت، ارزيابي آثار زيست محيطي است. نخستين گام در مسير ارزيابي آثار زيست محيطي، انتخاب معيارهاي خطرآفرين و در واقع تعيين ريسک عوامل است.
نوابي گفت: براساس مصوبه هيئت مديره شرکت، تا زماني که طرح‌هاي پيمانکاران مجوز ارزيابي زيست محيطي دريافت نکند، طرح‌ هرگز اجرايي نخواهد شد و تنها ملزم به داشتن مجوز ارزيابي هستند.
رئيس حفاظت محيط زيست شرکت ملي گاز، درباره تعيين اهداف خرد و کلان مرتبط با سياست‌هاي کلي زيست محيطي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري گفت: با ابلاغ اين سياست‌ها که حدود ۱۵ بند اصلي و چند بند فرعي دارد، ۱۱ بند آن با سياست‌هاي شرکت گاز تطبيق داشت که براساس اين ۱۱ بند نزديک به ۲۳ هدف کلان و ۴۲ هدف خرد تعريف و به همه شرکت‌هاي تابعه ابلاغ شد.
وي تصريح کرد: شرکت‌هاي تابعه براي رسيدن به اين اهداف که براساس قوانين زيست محيطي کشوري است، بيش از ۱۵۰۰ عنوان برنامه کلي تهيه کردند که در اهداف و برنامه‌ريزي‌هاي برنامه ششم شرکت ملي گاز قرار گرفته است.
نوابي تاکيد کرد: شرکت ملي گاز براي دستيابي به اهداف زيست محيطي خود، سالانه ۳ ميليارد تومان در شرکت‌هاي گاز استاني، ۲۰ ميليارد تومان براي پالايشگاه‌ها و يک ميليارد تومان براي مناطق عملياتي نياز دارد که همه موارد از سوي مديريت برنامه‌ريزي شرکت لحاظ شده و سالانه اعتبارات آن تعيين و تخصيص داده مي‌شود.
وي گفت: براي سال ۹۷ با توجه به مشکلات مالي پيش رو به ۳۰۰ ميليارد تومان بودجه در اين بخش نياز داريم، اين در حالي است که براي سال ۹۷ فقط ۱۱۵ ميليارد تومان اعتبار براي رسيدن به اهداف اختصاص داده شده است.
رئيس محيط زيست شرکت ملي گاز يادآور شد: هم‌اکنون بيش از ۲۳ درصد از مساحت صنعتي شرکت ملي گاز ايران در سراسر کشور به فضاي سبز اختصاص يافته است که طبق قانون بايد ۱۰ درصد باشد و ما بيش از دو برابر ميزان تعيين شده فضاي سبز داريم.
به گفته وي، پارسال ۱۲ شرکت تابعه شرکت ملي گاز، در طرح خدمات سبز سازمان حفاظت از محيط زيست لوح زرين، تنديس سيمين و لوح سپاس گرفتند.

خبر جدید  صندوق بیمه معدنی برای ضمانت تسهیلات معادن کوچک آماده است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب