امروز: یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - - Sunday, 28 November , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورودي آب به مخازن سد‌هاي ۵ گانه استان تهران ۹ درصد کمتر از پارسال است
ورودي آب به مخازن سد‌هاي ۵ گانه استان تهران ۹ درصد کمتر از پارسال است
خبرگزاري آريا-از ابتداي سال آبي تاکنون ورودي آب به مخزن ۵ سد تامين کننده آب تهران ۲۱۱ ميليون متر مکعب بود که ۹ درصد کمتر از زمان مشابه پارسال است.به گزارش خبرگزاري آريا، به اين ترتيب ۶۳ ميليون متر معکب از آب هاي جاري به سد لار ، ۲۶ ميليون متر مکعب به سد طالقان، […]

ورودي آب به مخازن سد‌هاي 5 گانه استان تهران 9 درصد کمتر از پارسال است

خبرگزاري آريا-از ابتداي سال آبي تاکنون ورودي آب به مخزن ۵ سد تامين کننده آب تهران ۲۱۱ ميليون متر مکعب بود که ۹ درصد کمتر از زمان مشابه پارسال است.
به گزارش خبرگزاري آريا، به اين ترتيب ۶۳ ميليون متر معکب از آب هاي جاري به سد لار ، ۲۶ ميليون متر مکعب به سد طالقان، ۴۵ ميليون متر مکعب به سد کرج و ۶۶ متر مکعب وارد سدهاي لتيان و ماملو شده است.
بنابراين گزارش ميزان خروجي آب از سدهاي تامين کننده آب تهران از ابتداي سال آبي جاري ۴۸۸ ميليون متر مکعب بود که ۵ درصد بيشتر از زمان مشابه پارسال است.
به اين ترتيب ميزان خروجي آب از سد لار ۱۴۸ ميليون متر مکعب ، سد طالقان ۱۰۲ ميليون متر مکعب، سد کرج ۱۰۶ متر مکعب و سدهاي لتيان و ماملو ۱۳۱ ميليون متر مکعب بوده است.
در حال حاضر سدهاي تامين کننده آب تهران ۵۵۲ متر ميليون متر مکعب آب دارند که اين رقم در سال گذشته ۵۷۸ ميليون متر مکعب بوده است.
بر اين اساس ۲۹ درصد از ظرفيت مخازن سدهاي تامين کننده آب تهران پر است که ۴ درصد نسبت به پارسال کمتر شده است.
ورودي آب به مخازن ۱۰سد بزرگ خوزستان ۴۷ درصد کاهش دارد
ميزان ورودي آب به مخازن ۱۰ سد بزرگ و مهم خوزستان ۴۷ درصد نسبت به زمان مشابه پارسال کاهش دارد.
از ابتداي سال آبي تاکنون يک ميليارد و ۳۸۶ ميليون مترمکعب آب وارد مخازن سدهاي کارون ۴، کارون ۳، شهيد عباسپور، مسجد سليمان و گتوند عليا شده است که اين رقم پارسال ۲ ميليارد و ۵۳۱ ميليون مترمکعب بوده است.
بر اين اساس ۴۵ درصد ورودي آب سطحي به مخازن اين سدها کاهش يافته است.
همچنين ميزان خروجي آب از اين پنج سد از ابتداي سال تاکنون دو ميليارد و ۴۹۸ ميليون مترمکعب بوده است که اين رقم پارسال سه ميليارد و ۸۵ ميليون مترمکعب بود يعني ۱۹ درصد کمتر آب رها شده است.
ميزان ورودي اب به سدهاي کرخه و سيمره از ابتداي سال آبي ۵۸۲ ميليون مترمکعب بود که ۳۴ درصد نسبت به پارسال کاهش دارد و ميزان خروجي آب از اين سد يک ميليارد و ۴۲۳ ميليون مترمکعب بوده است که اين ميزان در سال گذشته در زمان مشابه يک ميليارد و ۳۲۹ ميليون مترمکعب بود يعني ۷ درصد بيشتر آب از اين سدها خارج شده است.
ميزان ورودي اب به سد دز نيز از ابتداي سال آبي ۷۱۶ ميليون مترمکعب بود که اين رقم پارسال يک ميليارد و ۵۹۳ ميليون مترمکعب ثبت شده است يعني ۵۵ درصد کاهش ورودي آب دارد.
همچنين ميزان خروجي آب از سد دز يک ميليارد و ۲۳۵ ميليون مترمکعب است که در سال قبل اين رقم يک ميليارد و ۸۷۱ ميليون مترمکعب بود يعني ۳۴ درصد امسال کمتر آب از اين سد خارج شده است.
در سد مارون نيز ورودي آب ۸۸ ميليون مترمکعب بود در حالي که اين رقم در سال گذشته ۲۷۲ ميليون مترمکعب بوده است يعني ۶۸ درصد ورودي آب سطحي به سد مارون کاهش يافته است در حالي که ميزان خروجي آب از اين سد ۲۸۲ ميليون مترمکعب بود و پارسال ۳۹۲ ميليون مترمکعب آب از سد خارج شد به عبارت ديگر امسال ۲۸ درصد کمتر آب از سد مارون خارج شده است.
ميزان ورودي آب به سد جره در سال آبي جاري ۲۶ ميليون مترمکعب بود که اين رقم پارسال ۳۷ ميليون مترمکعب بوده است يعني ۱۲۹ درصد کاهش ورودي آب به سد جره ثبت شده است و ميزان خروجي آب از اين سد تاکنون ۵۷ ميليون مترمکعب بود و پارسال در زمان مشابه ۴۵ ميليون مترمکعب خروجي اب ازسد بوده است به عبارت ديگر در سال آبي جاري ۲۵ درصد بيشتر آب از اين سد خارج شده است.
در مجموع ميزان ورودي آب ۱۰ سد مهم حوضه فرعي خوزستان از ابتداي سال آبي جاري ۲ ميليارد و ۷۹۹ ميليون مترمکعب بوده است که اين رقم پارسال پنج ميليارد و ۳۱۵ ميليون مترمکعب گزارش شد که ۴۷ درصد کاهش را نشان مي دهد و ميزان خروجي آب از سدهاي اين حوضه آبريز از ابتداي سال آبي پنج ميليارد و ۴۹۴ ميليون مترمکعب بوده است که اين رقم در سال گذشته شش ميليارد و ۷۲۱ ميليون مترمکعب ثبت شده است.
سرجمع ۱۸ درصد از خروجي آب سدهاي حوضه آبريز کارون بزرگ، کرخه و مارون نسبت به زمان مشابه پارسال کم شده است.
در حال حاضر مخازن اين ۱۰ سد مهم خوزستان ۱۱ ميليارد و ۱۴۸ ميليون مترمکعب آب دارد که ۲۳ درصد نسبت به پارسال کاهش نشان مي دهد .
در حال حاضر ۴۵ درصد مخازن سدهاي حوضه آبريز کارون بزرگ، کرخه و مارون پر است .

خبر جدید  دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان آغاز به کار کرد
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب