امروز: دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - - Monday, 17 January , 2022
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم جذب سرمايه گذاري و خصوصي سازي در مديريت صنعت آب
لزوم جذب سرمايه گذاري و خصوصي سازي در مديريت صنعت آب
رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران؛ خبرگزاري آريا-شافعي بر پيگيري جذب سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در حفظ منابع آبي و خصوصي‌سازي مديريت صنعت آب تاکيد کرد.به گزارش خبرگزاري آريا، غلامحسين شافعي در همايش روز ملي آب گفت: تلاش‌هايي در زمينه‌ جذب سرمايه‌گذاري و خصوصي‌سازي مديريت صنعت آب کشور انجام شده که به تشکيل کميته‌اي […]


رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران؛

لزوم جذب سرمايه گذاري و خصوصي سازي در مديريت صنعت آب

خبرگزاري آريا-شافعي بر پيگيري جذب سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در حفظ منابع آبي و خصوصي‌سازي مديريت صنعت آب تاکيد کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، غلامحسين شافعي در همايش روز ملي آب گفت: تلاش‌هايي در زمينه‌ جذب سرمايه‌گذاري و خصوصي‌سازي مديريت صنعت آب کشور انجام شده که به تشکيل کميته‌اي ملي با حضور نمايندگان وزارت نيرو، وزارت جهاد کشاورزي، اتاق ايران و دبيري مرکز ملي مطالعات راهبردي کشاورزي و آب اتاق ايران منجر شده است.
رييس اتاق بازرگاني ايران با بيان اينکه همه مردم بايد در اين زمينه مشارکت جدي کنند و موضوع آب را بيش از پيش مورد توجه قرار دهيم، گفت: در کشور بيش از آنکه مسئله بحران آب داشته باشيم، بحران طريقه استفاده از آب را داريم.
وي افزود: طبق آماري که به دست ما رسيده در کشور ۹ ميليون و ۶۰۰ هزار هکتار زمين‌هاي تجهيزشده براي زراعت آبي و ۶ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلار صادرات در اين بخش داريم و اين در حالي است که در ترکيه ۵ ميليون و ۲۰۰ هزار هکتار زمين و ۱۶٫۶ ميليارد دلار صادرات و در کره جنوبي ۷۵۳ هزار هکتار با ۱۱٫۲ ميليارد دلار صادرات و در مالزي ۳۸۰ هزار هکتار زمين تجهيز شده براي زراعت با ۲۵ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار صادرات وجود دارد.
شافعي با اشاره به بزرگداشت روز ملي آب گفت: اين روز فرصتي براي پرداختن به يکي از چالش‌هاي اساسي کشور و فرصت خوبي براي هم‌صدايي و هم‌نوايي و نواختن زنگ پُرصداي بحران آب براي کليه دست‌اندرکاران، نخبگان، مسئولان و فرهيختگان و آحاد جامعه است.
وي اضافه کرد: اتاق بازرگاني ايران با هدف حفظ منابع طبيعي، پايداري سرزمين، مشاوره سه قوه و رعايت حقوق ذي نفعان از ۶ سال قبل به بخش آب ورود و در آن مشارکت جدي داشته است.
رئيس اتاق ايران افزود: با توجه به اهميت اجراي طرح تعادل بخشي آب، اهداف ما مديريت بحران آب در راستاي ترميم منابع آب، اتخاذ تصميم کارآمد مبتني بر تعامل همگاني، جذب سرمايه هاي اجتماعي در نيل به اهداف تعادل‌بخشي، تمرکز براي بهره‌وري با اولويت خاص محيط زيست، توجه به بازچرخاني آب در صنعت و شهرهاي صنعتي و نيز بخش کشاورزي است.
شافعي ادامه داد: گزارش‌هاي مرکز مطالعات کشاورزي و آب اتاق ايران توانسته اثرگذاري بسيار مثبتي داشته باشد که از جمله آن مي‌توان به ارائه گزارشي تحليلي درباره اثرات مخرب اجراي طرح‌هاي مانند طرح فدک، پيش‌بيني تنش‌هاي زاينده رود، پيش‌بيني تهديد اراضي خوزستان ناشي از احداث سد گتوند و هشدار بحران هاي زيست محيطي درياچه اروميه اشاره کرد.

خبر جدید  ساختمان مانیتورینگ و حراست فرودگاه بیرجند به بهره ‌برداری رسید
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب