امروز: جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹ - - Friday, 5 June , 2020
8:47:13 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم تامین مسکن از سوی دولت برای تمامی افراد جامعه
لزوم تامین مسکن از سوی دولت برای تمامی افراد جامعه
یک کارشناس بازار مسکن گفت: بر اساس اصل ۴۱ قانون اساسی تامین مسکن برای هر فرد در جامعه از وظایف دولت است، اما این موضوع با اقدامات دولت وبانک‌ها در راستای دریافت بازپرداخت وام‌های مسکن با سود بالا تناقض دارد.

شعار سال: یک کارشناس بازار مسکن گفت: بر اساس اصل ۴۱ قانون اساسی تامین مسکن برای هر فرد در جامعه از وظایف دولت است، اما این موضوع با اقدامات دولت وبانک‌ها در راستای دریافت بازپرداخت وام‌های مسکن با سود بالا تناقض دارد.
 
بازار مسکن یکی از بازار‌هایی است که درحال حاضر با وضعیت نامطلوبی دست و پنجه نرم می‌کند و توانایی مردم برای خرید خانه روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

کاهش عرضه و تقاضا، گران تمام شدن هرواحد مسکونی، نبود معیار برای تعیین قیمت مسکن و افزایش میزان خانه‌های خالی در کلان شهر‌ها از بزرگ‌ترین مشکلاتی اند که این بازار را با رکود مواجه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی طرح‌های ظاهرا موثری را برای رونق در بازار مسکن ارایه داده، اما هنوز هیچ کدام از این طرح‌ها به مرحله اجرایی نرسیده اند.

خبر جدید  مسدود شدن سیم‌کارت‌ها تاثیری بر قیمت نداشت

مالیات بر عایدی سرمایه، دریافت مالیات از خانه‌های خالی و راه اندازی نهاد‌های دولتی به جای واحد‌های مشاورین املاک از جمله طرح‌هایی اند که دولت قصد دارد در دستور کار خود قرار دهد.

در همین راستا احمدرضا سرحدی کارشناس بازار مسکن درگفت وگو با خبرگزاری میزان درخصوص طرح‌های رونق در بازار مسکن اظهار کرد: کاربرد صندوق‌های تامین ودیعه مسکن که به تازگی در کشور مطرح شده اند یک نوع وام مسکن است که تا حدودی، قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: دولت باید میزان باز پرداخت انواع وام‌ها و تسهیلات مسکن را کاهش دهد همچنین پس از پرداخت وام به متقاضی مدتی را تحت عنوان تنفس تعیین کند تا بازپرداخت آن برای مردم راحت‌تر باشد.

خبر جدید  رصد صادرات نفتی در پساخروج

سرحدی خاطر نشان کرد: طرحی که دولت در راستای اختصاص زمین به بساز و بفروش‌ها به تازگی مطرح کرده، باتوجه به شرایط فعلی بازار مسکن، طرح خوبی نیست و در صورت اجرایی شدن با مشکل مواجه خواهد شد و قیمت‌ها به نفع سازندگان افزایش خواهد یافت.

وی عنوان کرد: بر اساس اصل ۴۱ قانون اساسی تامین مسکن برای هر فرد در جامعه از وظایف دولت است، اما این موضوع با اقدامات دولت وبانک‌ها در راستای دریافت بازپرداخت وام‌های مسکن با سود بالا تناقض دارد.

این کارشناس بازار مسکن بیان کرد: دولت باید طرح‌هایی را همانند مسکن مهر در کشور اجرایی کند تا مردم با حداقل هزینه و باتوجه به درآمدهایشان صاحب مسکن شوند که جز نیاز‌های اساسی هر فرد در جامعه است.

خبر جدید  جزئیات طرح تامین مسکن کارمندان

سرحدی گفت: برخی کشور‌ها در راستای خانه دار شدن افراد جامعه، واحد‌هایی را در مدت محدود در اختیار دهک‌های پایین قرار می‌دهند تا این افراد پس از خرید خانه مورد نظر خود، این واحد‌ها را به دولت برگردانند این گونه طرح ها در کشور می توانند وضعیت بازار مسکن را تا حدودی بهبود ببخشند.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان،تاریخ انتشار:۱۹شهریور۱۳۹۸،کدخبر:۵۴۴۷۰۰،www.mizanonline.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب