امروز: شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰ - - Saturday, 4 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ظرفيت افزايش ۱۰ درصدي ذخاير اثبات شده نفت وجود دارد
ظرفيت افزايش ۱۰ درصدي ذخاير اثبات شده نفت وجود دارد
خبرگزاري آريا-معاون مديرعامل شرکت ملي نفت ايران در امور توسعه و مهندسي با اشاره به مطالعات انجام شده روي ميدان‌ها در قالب يادداشت تفاهم با شرکت‌هاي داخلي و خارجي گفت: نتايج مطالعات اين نويد را مي‌دهد که بتوانيم در آينده ذخاير اثبات شده نفت ايران را حداقل ۱۰ درصد افزايش دهيم.به گزارش خبرگزاري آريا، غلامرضا […]

ظرفيت افزايش 10 درصدي ذخاير اثبات شده نفت وجود دارد

خبرگزاري آريا-معاون مديرعامل شرکت ملي نفت ايران در امور توسعه و مهندسي با اشاره به مطالعات انجام شده روي ميدان‌ها در قالب يادداشت تفاهم با شرکت‌هاي داخلي و خارجي گفت: نتايج مطالعات اين نويد را مي‌دهد که بتوانيم در آينده ذخاير اثبات شده نفت ايران را حداقل ۱۰ درصد افزايش دهيم.
به گزارش خبرگزاري آريا، غلامرضا منوچهري صبح امروز (شنبه، ۱۲ اسفندماه) در دومين کنگره و نمايشگاه بين المللي اکتشاف و توليد و پنجمين کنگره و نمايشگاه بين‌المللي صنعت حفاري ايران گفت: همه ما دست‌در‌کاران صنعت نفت در اين گردهمايي جمع شده‌ايم تا ضمن طراحي، بازخواني و بازبيني راهکارهاي تحول و حرکت به سمت جلو، صنعت نفت را براي فعاليت گسترده‌تر تجهيز کنيم.
وي، الگوي جديد قراردادهاي نفتي را يکي از راهکارهاي عمده و بخش‌هاي اساسي براي اين حرکت رو به جلو برشمرد و افزود: با توجه به پيچيدگي که در فرآيند تصميم‌سازي و تصميم‌گيري براي طي کردن اين مسير طولاني داريم، معتقديم تنها قراردادهاي نفتي گره کار را باز نمي‌کند.
معاون توسعه و مهندسي شرکت ملي نفت ايران افزود: بر اين اساس، بايد حرکت پويا و بسيار موثر و فعالي وجود داشته باشد تا انرژي لازم براي طي کردن اين مسير به دست آيد.
منوچهري با اشاره به بخش پيمانکاران بالادست صنعت نفت تصريح کرد: خوشبختانه در سال‌هاي اخير پيمانکاران بالادستي صنعت نفت رشد بسيار خوبي داشته‌اند و در مقايسه با گذشته به قابليت‌هاي بالاتري دست يافته‌اند، به نحوي که اين موضوع پشتوانه‌اي براي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در اتکا به داخل، خودکفايي و خودباوري شده است.
وي ادامه داد: اين موضوع سبب شده است براي ظرفيت‌سازي در صنعت نفت به توان داخل تکيه کنيم و تحت عنوان گسترش فعاليت در اين زمينه به بخش بين‌المللي و داخلي نيز توجه داشته باشيم.
منوچهري با بيان اين‌که شرکت ملي نفت ايران در بخش بالادستي به ظرفيت‌سازي در اين بخش توجه کرده است، احراز صلاحيت شرکت‌هاي E&P و توسعه آنها را از برنامه‌هاي محوري وزارت نفت و شرکت ملي نفت ايران اعلام کرد.
وي تجهيز منابع مالي از طريق صندوق‌هاي مالي، مشارکت سرمايه‌هاي کوچک و استفاده از منابع مالي بانک‌ها را از جمله سياست‌هاي مورد حمايت وزارت نفت دانست و افزود: در کنار سرمايه‌گذاري خارجي يا غياب آن، اين بخش مورد توجه است و تلاش داريم آن را گسترش دهيم.
معاون مديرعامل شرکت ملي نفت ايران، ماده ۱۲ قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير و ارتقاي نظام مالي کشور را از جمله سازوکارهايي دانست که شرايطي فراهم کرده تا بتوان از بسته‌هاي اقتصادي کاري متحولي براي توسعه اين فعاليت از آن استفاده کرد.
منوچهري همچنين از آغاز برگزاري مقدمات مناقصه پروژه‌هاي يي‌پي‌س‌سي‌اف (EPCF) بالادستي خبر داد و گفت: از ابتداي سال آينده روند برگزاري اين مناقصه‌ها را به صورت جدي‌تر دنبال مي‌کنيم.
وي با اشاره به مطالعات انجام شده روي ميدان‌ها در قالب يادداشت تفاهم  با شرکت‌هاي داخلي و خارجي، تصريح کرد: خوشبختانه نتايج ارزشمندي از مطالعه ميدان‌هاي جديد و ميدان‌هاي قديمي به دست آمده است که نويد مي‌دهد در آينده ذخاير اثبات شده نفت ايران را حداقل ۱۰درصد افزايش دهيم.
منوچهري با بيان اين‌که براي توسعه صنعت نفت و گسترش اجراي برنامه‌هاي خودبه جذب سرمايه از طريق بين‌المللي و ساير بخش‌ها نياز داريم، افزود: اما در کنار اين راهبرد، وزارت نفت برنامه گسترده‌اي را براي تجهيز منابع خود دارد تا بتواند ضمن حفظ توليد نفت به افزايش آن نيز بپردازد

خبر جدید  آخوندی: پروانه کار 65 شرکت حمل ونقل متخلف لغو موقت شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب