امروز: شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰ - - Saturday, 4 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ظرفيت‌هاي ‌سرمايه‌گذاري ايران در کنفرانس جهاني نفت ۲۰۱۸ تشريح شد
ظرفيت‌هاي ‌سرمايه‌گذاري ايران در کنفرانس جهاني نفت ۲۰۱۸ تشريح شد
خبرگزاري آريا-رييس کميسيون انرژي و محيط‌زيست اتاق تهران از تشريح ظرفيت‌هاي ‌سرمايه‌گذاري ايران در کنفرانس جهاني نفت ۲۰۱۸ خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا، رضا پديدار با بيان اينکه کنفرانس جهاني نفت ۲۰۱۸ با حضور هيئتي از فعالان بخش خصوصي از ايران در لندن برگزار شد افزود: در اين کنفرانس که از ۲۰ تا ۲۲ فوريه […]

ظرفيت‌هاي ‌سرمايه‌گذاري ايران در کنفرانس جهاني نفت 2018 تشريح شد

خبرگزاري آريا-رييس کميسيون انرژي و محيط‌زيست اتاق تهران از تشريح ظرفيت‌هاي ‌سرمايه‌گذاري ايران در کنفرانس جهاني نفت ۲۰۱۸ خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا، رضا پديدار با بيان اينکه کنفرانس جهاني نفت ۲۰۱۸ با حضور هيئتي از فعالان بخش خصوصي از ايران در لندن برگزار شد افزود: در اين کنفرانس که از ۲۰ تا ۲۲ فوريه (اول تا سوم اسفند) برپا بود، علاوه بر ۷۰۰ شرکت بين‌ المللي نفتي از سراسر جهان، نمايندگاني از حوزه نفت، شرکت‌هاي E&P اکتشاف و توليد و نيز صنايع پايين‌ دستي ايران در اين کنفرانس بين‌ المللي حضور داشتند که به معرفي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي صنايع نفت و گاز کشور پرداختند.
وي افزود: هيئت ايراني در يک نشست اختصاصي در روز نخست همايش که حاصل تعامل سازنده اتاق بازرگاني تهران و فدراسيون صنعت نفت ايران با موسسه انرژي لندن بود، توانمندي‌ها و فرصت‌هاي ‌سرمايه‌گذاري و توليد کشور را تشريح کرد، در پايان نشست ايران نيز کنفرانسي مطبوعاتي برگزار شد که مورد استقبال نشريات و نمايندگان خبرگزاري‌هاي بين‌المللي قرار گرفت.
رييس کميسيون انرژي اتاق تهران گفت: در اين نشست از شرکت‌هاي بين المللي در حوزه انرژي دعوت کرديم که با حضور در پارلمان بخش خصوصي ايران از ظرفيت‌هاي موجود در صنعت نفت و گاز ايران آگاه شده و زمينه‌هاي موجود براي همکاري و مشارکت را بررسي کنند.
پديدار به ثبت کميسيون انرژي اتاق تهران و فدراسيون صنعت نفت در کنفرانس مذکور اشاره کرد و گفت: براي نخستين بار پس از پيروزي انقلاب، کميسيون انرژي اتاق تهران و فدراسيون صنعت نفت ايران با همکاري موسسه انرژي لندن ثبت شده و مورد حمايت همه‌جانبه قرار گرفت.
وي در ادامه به سخنراني برخي از مقامات نفت و انرژي ساير کشورها و مديران شرکت‌هاي مطرح بين‌ المللي اشاره کرد که عمدتا پيرامون تداوم رشد تقاضاي نفت تا سال ۲۰۴۰ ميلادي و تعامل صنعت نفت و گاز در جهان آينده بوده است.
به گفته عضو هيئت نمايندگان اتاق تهران، معاون وزير انرژي آمريکا در اين کنفرانس تاکيد کرد که ايالات متحده در دهه آينده صادر کننده انرژي در جهان خواهد بود.
رييس کميسيون انرژي اتاق تهران  افزود: بخش انرژي آمريکا در طول چهار دهه گذشته، تحول عظيمي يافته است به طوري که اين تغييرات حاصل نوآوري بوده است و نه مقررات. ضمن اينکه به گفته معاون وزير انرژي آمريکا اين کشور تا سال ۲۰۲۰ ظرفيت صادرات ۱۰ ميليارد فوت مکعب ال‌ ان‌ جي (LNG) در روز را خواهد داشت و تقاضاي خريد براي اين محصول در جهان، روز به روز در حال افزايش است.
پديدار افزود: سهيل المزروعي وزير نفت امارات که رياست دوره‌اي اوپک را نيز برعهده دارد، در سخناني اظهار اميدواري کرده است که همکاري ميان کشورهاي اوپک و غير اوپک ادامه يابد ضمن اينکه کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي غير اوپک، در حال تهيه پيش‌ نويس اساسنامه گروه جديدي هستند تا همکاري اين کشورها در زمينه سقف توليد نفت را دائمي کند. که ممکن است تهيه اين منشور تا پايان سال ۲۰۱۸ به طور بيانجامد همچنين قيمت نفت خام برنت در ۱۲ ماه آينده را رقمي بين ۶۰ تا ۶۹ دلار به ازاي هر بشکه پيش‌بيني کرده و خواستار سرمايه‌گذاري ۱۰ تريليون دلاري در صنعت نفت تا سال ۲۰۴۰ براي پاسخ به تقاضاي جهاني شد.
پديدار رييس کميسيون انرژي و محيط زيست اتاق تهران در ادامه به سخنان مدير بخش بالادستي شرکت نفتي شل، اشاره کرد و گفت: اندي براون در اين کنفرانس با تاکيد بر اينکه صنعت نفت جهان به پذيرش انرژي‌هاي جديد که در کسب‌و‌کار نفت و گاز تعريف شده است، نياز دارد تصريح کرد که صنعت نفت جهان بايد کاهش هزينه‌هاي خود را حتي با افزايش قيمت نفت ادامه دهد.
وي افزود: همچنين مدير بخش اکتشاف و توليد شرکت توتال در اين کنفرانس تاکيد کرد که اين شرکت، ۱۰ درصد از بودجه تحقيقاتي خود را براي کاهش کربن هزينه مي‌کند.

خبر جدید  10هزار تن قیر رایگان به شهرداری بجنورد اختصاص یافت
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب