امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ - - Wednesday, 1 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صنعت قطعه سازي هويت دهنده صنعت خودروسازي کشور است
صنعت قطعه سازي هويت دهنده صنعت خودروسازي کشور است
خبرگزاري آريا – مديرعامل شرکت سازه گستر سايپا تقويت صنعت قطعه سازي را مهم برشمرد و گفت: به لطف خدا شرکت سازه گستر در سال جاري توانست با تامين به موقع خطوط توليد گروه خودروسازي سايپا رکوردهاي بي سابقه اي را در گروه سايپا و صنعت خودرو رقم زند و اين مهم با عزم و […]

صنعت قطعه سازي هويت دهنده صنعت خودروسازي کشور است

خبرگزاري آريا – مديرعامل شرکت سازه گستر سايپا تقويت صنعت قطعه سازي را مهم برشمرد و گفت: به لطف خدا شرکت سازه گستر در سال جاري توانست با تامين به موقع خطوط توليد گروه خودروسازي سايپا رکوردهاي بي سابقه اي را در گروه سايپا و صنعت خودرو رقم زند و اين مهم با عزم و اراده جدي قطعه سازان متعهد زنجيره تامين ميسر شد.

به گزارش سايپا نيوز؛ معصوم نجفيان با بيان مطلب فوق افزود: از آنجا که عرضه محصولات گروه خودرو سازي سايپا در بازار داخلي و حوزه صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶% درصد افزايش پيدا کرده، مي‌توان عنوان کرد که عوامل متعددي سبب ايجاد اين رشد چشمگير شده است.
وي تصريح کرد: با توجه به اينکه شرکت سازه گستر بزرگ‌ترين مديريت زنجيره تامين گروه خودروسازي سايپا را برعهده دارد همواره شعار حمايت از توليد داخلي و تامين قطعات از منابع داخلي را سرلوحه اقدامات قرارداده و حجم قرارداهاي منعقد شده با قطعه سازان گوياي اين مطلب است.
مديرعامل سازه گستر گفت: در حال حاضر توليدکنندگان داخلي با مشکلات زيادي از قبيل رشد شتابان نرخ دلار، افزايش قيمت مواد اوليه با منشا خارجي و داخلي دست و پنجه نرم مي کنند و ما به عنوان مديريت زنجيره تامين به تمام اين مسائل واقف هستيم.
وي تاکيد کرد: به همين منظور در چند ماهه گذشته براساس دستور مديريت ارشد گروه خودروسازي سايپا توافق نامه هايي با شبکه بانکي منعقد و بخشي از مطالبات شرکت هاي قطعه ساز پرداخت شد تا جريان توليد، اصالت و موجوديت خود را حفظ نمايد.
وي درادامه خاطرنشان کرد: يکي ديگر از اقدامات مهم در حمايت از صنعت قطعه سازي نقش آفريني آنان در حوزه توسعه پلت فرم هاي داخلي و محصولات توليدي مشترک با شرکاي خارجي خطوط توليد است و دراين زمينه شرکت سازه گستر از طريق برگزاري جلسات و فراخوان به قطعه سازان در صدد تشويق مشارکت هر چه بيشتر شرکت هاي قطعه ساز است و نمايشگاه دائمي از نمونه قطعات خودروهاي شرکاء خارجي که در حال حاضر مونتاژ داخلي مي شود جهت ساخت داخل در محل شرکت سازه گسترايجاد شد.
نجفيان با اشاره به افزايش کمي و کيفي محصولات درسال آينده گفت: سال ۹۷ نقطه عطفي در تاريخ خودروسازي سايپا به لحاظ تنوع محصول در ابعاد کمي و کيفي خواهد بود و شرکت سازه گستر مشارکت عظيم قطعه سازان را مي طلبد بدين منظورتمام توان خويش را بکار خواهيم بست تا از حداکثر توان زنجيره تامين استفاده کنيم.
وي خاطرنشان کرد: تقويت و استفاده از ظرفيت داخلي صنعت قطعه سازي ارتباط نزديکي با رشد و توسعه صنعت خودرو خواهد داشت و درادامه اين روند رضايت مشتريان ضامن بقاي صنعت قطعه و خودروسازي کشورخواهد بود.
نائب رئيس هيئت مديره گروه خودروسازي سايپا افزود: در تمام دنيا به‌کارگيري تکنولوژي‌هاي روز و مدرن و همچنين افزايش کيفيت در صنعت قطعه‌سازي باعث پيشرفت‌هاي بي‌شماري شده است و بايد صنعت قطعه سازي کشور با سرمايه‌گذاري جديد و انتقال دانش فني تقويت شود تا بتواند در فرآيند داخلي سازي قطعات خودروهاي جديد مشارکتي فعالانه داشته باشد.
نجفيان در پايان خاطرنشان کرد: درحال حاضر بخش اعظم قطعات توليد داخل از جمله فولاد، مواد پليمري که قابليت توليد داخل را دارند، قطعات لاستيکي، شيشه و موارد بيشمار ديگر از زنجيره تامين داخلي تهيه مي شود و گروه خودروسازي سايپا همواره اهتمام ويژه اي به شعار اقتصاد مقاومتي داشته است.

خبر جدید  چراغ سبز آمریکا برای از سرگیری فعالیت ZTE

آدرس کانال خبري سايپا نيوز: telegram.me/saipanews_com
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب