امروز: دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰ - - Monday, 29 November , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صندوق پروژه براي تأمين مالي طرح‌هاي نگهداشت و توليد نفت ايجاد مي‌شود
صندوق پروژه براي تأمين مالي طرح‌هاي نگهداشت و توليد نفت ايجاد مي‌شود
خبرگزاري آريا-مديرعامل شرکت ملي نفت ايران از برنامه‌ريزي براي ايجاد صندوق پروژه به منظور تأمين مالي طرح‌هاي نگهداشت و توليد نفت خبر داد و گفت: فروش يونيت، فروش اوراق مشارکت و تأمين منابع از صندوق توسعه ملي به عنوان گزينه‌هاي تأمين مالي اين طرح‌ها مدنظر قرار دارند.به گزارش خبرگزاري آريا، علي کاردر امروز (شنبه، ۱۲ […]

صندوق پروژه براي تأمين مالي طرح‌هاي نگهداشت و توليد نفت ايجاد مي‌شود

خبرگزاري آريا-مديرعامل شرکت ملي نفت ايران از برنامه‌ريزي براي ايجاد صندوق پروژه به منظور تأمين مالي طرح‌هاي نگهداشت و توليد نفت خبر داد و گفت: فروش يونيت، فروش اوراق مشارکت و تأمين منابع از صندوق توسعه ملي به عنوان گزينه‌هاي تأمين مالي اين طرح‌ها مدنظر قرار دارند.
به گزارش خبرگزاري آريا، علي کاردر امروز (شنبه، ۱۲ اسفندماه) در دومين کنگره و نمايشگاه بين‌المللي اکتشاف و توليد و پنجمين کنگره و نمايشگاه بين‌المللي صنعت حفاري ايران افزود: مردم با خريد يونيت مي‌توانند در اين صندوق سرمايه‌گذاري کنند و شرکت‌هاي EPC کار و E&P مي‌توانند منابع مالي خود را به خريد يونيت اختصاص دهند.
وي به فروش اوراق مشارکت نيز اشاره و اظهار کرد: تمهيداتي انديشيده شده است تا ريسک نوسان‌هاي نرخ ارز به طور کامل پوشش داده شود.
نهايي شدن پاراف سه قرارداد تا پايان سال ۹۶
معاون وزير نفت از پاراف نهايي سه قرارداد توسعه‌اي شرکت ملي نفت ايران تا پايان امسال خبر داد و گفت: ۱۰ گروه تکنيکي در پيشبرد مذاکرات قراردادهاي جديد نفتي ايران فعال هستند و اگرچه در اين زمينه کار با سرعت پيش نرفت، اما اميدواريم در سال ۹۷ شاهد امضاي چند قرارداد باشيم.
وي با اشاره به سياست شرکت ملي نفت ايران مبني بر برون‌سپاري و حرکت به سمت فعاليت‌هاي نظارتي و کارفرمايي عنوان کرد: سياست‌هايي از جمله واگذاري ان‌جي‌ال‌ها يا واحدهاي توليد برق، آب شيرين کن و…  همچنان ادامه مي‌يابد.
کاردر يادآور شد: اگرچه سرعت بخش خصوصي بسيار مطلوب نبوده است، اما معتقدم نسبت به ما بهتر کار کرده‌اند.
وي پيش‌بيني کرد که کار ۲ واحد ان‌جي‌ال در سال ۹۷ پايان يابد و ان‌جي‌ال ۳۲۰۰ نيز سال ۹۸ به بهره‌برداري برسد.
برگزاري مناقصه واگذاري بهره‌برداري ميدان آزادگان شمالي
مديرعامل شرکت ملي نفت ايران در زمينه برون‌سپاري فعاليت‌ها، به برگزاري مناقصه واگذاري بهره‌برداري ميدان آزادگان شمالي خبر داد و افزود: قرارداد کنوني مدت زمان کوتاهي دارد، اما اين برنامه به صورت بلندمدت‌تر در دستور کار است.
وي همچنين از ذخيره‌سازي حدود ۱۰ ميليون بشکه نفت در مخازن گناوه خبر داد و تصريح کرد: قرارداد احداث مخازن جاسک نيز به زودي منعقد خواهد شد.
کاردر خاطرنشان کرد: بهره‌وري در صنعت نفت، فيل بزرگي است که به شدت خسته است و حرکت دادن آن کار آساني نيست.
وي ابراز اميدواري کرد که سال ۹۷، سال خوبي براي صنعت نفت باشد و يادآور شد: البته شرکت ملي نفت ايران با هوويي به نام يارانه درگير است، اما با وجود مشکلاتي که در حوزه تأمين منابع مالي داريم تلاش خود را به کار گرفته‌ايم تا پايان امسال به پيمانکاران و سازندگان در حوزه‌هاي مختلف بدهي نداشته باشيم.

خبر جدید  جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی پیام رشدی 13 برابری داشته است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب