امروز: دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱ - - Monday, 23 May , 2022
3:53:37 - شنبه 12 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زمین برای ساخت خانه تا ۵ سال آینده داریم
زمین برای ساخت خانه تا ۵ سال آینده داریم
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیحاتی در مورد تامین زمین مسکن ملی داد و گفت: همه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی موظفند زمین‌های مورد نیاز را تامین کنند.

شعار سال: محمود محمودزاده اظهار کرد: فرآیند طرح اقدام ملی مسکن از ابتدا بر اساس شناسایی زمین صورت گرفت و مشکلی از این بابت وجود ندارد. البته در مرحله سوم بعضی کسانی که به صورت پیامکی ثبت نام شدند در برخی شهر‌ها به مشکل کمبود زمین برخوردیم؛ زیرا مازاد بر ظرفیت ثبت نام شد. ما دو راه داشتیم یا آن‌ها را حذف کنیم یا زمین تامین کنیم.
وی افزود: طبق گفته وزیر راه و شهرسازی، برای همه کسانی که ثبت نام کرده اند استان مورد نظر مکلف به تامین زمین است. این تعداد حدود ۸۰۰۰ نفر هستند که عموما در شهر‌های تحت نظر بنیاد مسکن نام نویسی شده اند. سازمان ملی زمین و مسکن کار‌های تامین زمین تعدادی را انجام داده و برخی دیگر در حال انجام است. به طور کلی بیشتر از آنچه باید برای اقدام طرح ملی مسکن، زمین اختصاص یافته و مشکلی برای ۴۰۰ هزار واحد نداریم.

خبر جدید  تاسیس شرکت‌های صوری پتروشیمی برای دور زدن سامانه نیما/ رانت زیادی در پتروشیمی وجود دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دستگاه‌های دولتی برای احداث مسکن ملی گفت: مجموع تعداد واحد‌هایی که بر اساس انعقاد تفاهم نامه با دستگاه‌های دولتی باید ساخته شود مقداری بیش از ۴۰۰ هزار واحد است، ولی چند تفاوت دارد؛ اولا دستگاه‌ها مکلفند خودشان زمین بیاورند. بعضی که زمین نداشتند ما اختصاص دادیم.

محمودزاده با اعلام این خبر که برای تامین زمین پنج سال آینده بخش مسکن برنامه ریزی کرده ایم افزود: وزیر راه و شهرسازی به همه استان ها، سازمان‌ها و شرکت‌های ذی ربط اعلام کرده که تا پایان سال کار فشرده‌ای برای تامین زمین به منظور تولید مسکن پنج سال آینده کشور انجام دهند. یعنی ما خیلی فراتر از عدد‌های تامین زمین طرح ۴۰۰ هزار واحدی اقدام ملی مسکن داریم حرکت می‌کنیم و آن شاءالله نگرانی از این بابت وجود ندارد.

خبر جدید  چرا کسی باور نمی‌کند، از مرز خطر آب هم عبور کرده‌ایم

مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحد‌ها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحد‌ها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می‌رسد.
ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آن‌ها می‌شوند.

خبر جدید  بهره بانکی و جریمه‌ها کمر صنعت را شکسته است/ قانون شرایط بحرانی برای تولیدکنندگان اجرا شود/ صنعت‌گر برای تعطیل نشدن دست به هر کاری می‌زند

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۹۲۱۱۶۰۵۶، www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب