امروز: سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - - Tuesday, 30 November , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توتال و تهيه بانک اطلاعاتي از توليدکنندگان ايراني
توتال و تهيه بانک اطلاعاتي از توليدکنندگان ايراني
با هدف استفاده از ظرفيت‌ها در توسعه فاز۱۱ پارس جنوبي؛ خبرگزاري آريا-بيطرف: شرکت توتال فرانسه ، بانک اطلاعاتي گسترده‌اي از پيمانکاران و سازندگان ايراني ايجاد کرده است.به گزارش خبرگزاري آريا، حبيب‌اله بيطرف در حاشيه مراسم افتتاح رسمي انستيتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت در جمع خبرنگاران افزود: در قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبي […]


با هدف استفاده از ظرفيت‌ها در توسعه فاز۱۱ پارس جنوبي؛

توتال و تهيه بانک اطلاعاتي از توليدکنندگان ايراني

خبرگزاري آريا-بيطرف: شرکت توتال فرانسه ، بانک اطلاعاتي گسترده‌اي از پيمانکاران و سازندگان ايراني ايجاد کرده است.
به گزارش خبرگزاري آريا، حبيب‌اله بيطرف در حاشيه مراسم افتتاح رسمي انستيتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت در جمع خبرنگاران افزود: در قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبي با کنسرسيومي که در رأس آن توتال فرانسه قرار دارد، استفاده حداکثري از ظرفيت‌هاي ايراني در بخش پيمانکاران و سازندگان تجهيزات پيش‌بيني شده است و ستاد وزارت نفت و شرکت ملي نفت ايران بر اين فرآيند نظارت مي‌کنند.
وي گفت: روش به‌ کارگيري پيمانکاران و تأمين تجهيزات بر مبناي مناقصه است و اگرچه برخي شرکت‌هاي لوله‌ سازي ايراني در اين زمينه ابراز نگراني کرده‌اند، اما وزارت نفت اين موضوع را پيگيري مي‌کند و جاي نگراني وجود ندارد.
بيطرف با بيان اين که هر سازنده ايراني بايد هولوگرام معتبر توليد و کيفيت محصول را داشته باشد، ادامه داد: در صورتي که سازندگان محصول کيفي توليد کنند، اما داراي هولوگرام نباشد، مقرر شده گواهي کيفيت محصول خود را از نهاد صدور گواهينامه کيفيت محصول که در انجمن نفت ايران ايجاد شده است، دريافت کنند.
معاون وزير نفت درباره انستيتو فرآورش گاز که امروز افتتاح شد، توضيح داد: اين انستيتو يکي از ۱۲ انستيتويي است که در قالب قراردادهاي پژوهشي بخش پايين‌ دست صنعت نفت ايجاد مي‌شوند و هدف از تأسيس اين انستيتوها، به‌کارگيري ظرفيت‌هاي علمي و پژوهشي، توسعه فناوري و کسب دانش فني در حوزه‌هاي مختلف بخش پايين‌دست صنعت نفت است.
وي عنوان کرد: اين انستيتو ساختار ويژه‌اي دارد، از هيئت علمي و پژوهشي پژوهشگاه صنعت نفت استفاده مي‌کند و داراي شبکه‌اي از همکاران دانشگاهي داخلي و خارجي و مشاوران ايراني خواهد بود.
به گفته بيطرف، مجموعه ظرفيت‌هاي موجود به کار گرفته مي‌شود تا ضمن دستيابي به دانش فني مورد نياز در حوزه فرآورش گاز، زنجيره ارزش در اين حوزه نيز تکميل شود.
معاون وزير نفت با اشاره به تنوع فرآورده‌هاي هيدروکربوري در ايران افزود: بايد دانش خود را به منظور ابداع برش‌هاي جديدي از هيدروکربور و خلق ثروت جديد و ارزش افزوده به کار گيريم.
بيطرف تصريح کرد: وظيفه فعلي ما استفاده حداکثري و درست از منابع خدادادي هيدروکربوري و در عين حال زمينه‌سازي براي استفاده نسل‌هاي بعدي از اين منابع است.

خبر جدید  تحولات روز موجب انتطار تورمی در مسکن
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب