امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ - - Wednesday, 1 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداري از نخستين پست اسکله بندر پارسيان در سال آينده
بهره برداري از نخستين پست اسکله بندر پارسيان در سال آينده
خبرگزاري آريا-رييس هيات عامل ايميدرو گفت: نخستين پست اسکله بندر پارسيان سال آينده، به بهره برداري مي رسد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايميدرو، مهدي کرباسيان در مراسم آغاز عمليات اجرايي بندر پارسيان با بيان اين مطلب، تصريح کرد: فاز نخست بندر داراي ۴ پست خواهد بود اما در فازهاي توسعه تعداد پست ها […]

بهره برداري از نخستين پست اسکله بندر پارسيان در سال آينده

خبرگزاري آريا-رييس هيات عامل ايميدرو گفت: نخستين پست اسکله بندر پارسيان سال آينده، به بهره برداري مي رسد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايميدرو، مهدي کرباسيان در مراسم آغاز عمليات اجرايي بندر پارسيان با بيان اين مطلب، تصريح کرد: فاز نخست بندر داراي ۴ پست خواهد بود اما در فازهاي توسعه تعداد پست ها به عدد ۱۹ خواهد رسيد.
وي با بيان اينکه پارسيان يکي از مناطق توسعه کشور خواهد شد، افزود: پيش‌بيني مي‌شود با ساخت بندر پارسيان اشتغال وسيعي براي بيش از ۳۰ هزار نفر در مدت ۵ سال در آن منطقه ايجاد شود.
به گفته کرباسيان، پروژه بندر منطقه ويژه پارسيان در دولت يازدهم فعال شد و مجوز ساخت بندر با همکاري سازمان محيط زيست دريافت شده است.
وي يادآور شد: منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان براساس سياست هاي تعيين شده در برنامه چهارم توسعه اقتصادي، سياست هاي کلان تعيين شده در سند چشم انداز ۲۰ ساله جمهوري اسلامي و سياست هاي تعيين شده در طرح آمايش نواحي تاثيرپذير از حوزه گازي پارس جنوبي در زميني به مساحت تقريبي ۹ هزار و ۸۰۰ هکتار با هدف استقرار صنايع انرژي بر همچون صنايع فولاد، آلومينيوم، پتروشيمي و آلومينا تعريف شد. اين منطقه در منتهي اليه غربي استان هرمزگان و در شهرستان پارسيان جانمايي شده است.
رييس هيات عامل ايميدرو بيان کرد: در اين منطقه در افق نهايي طرح صنايع سنگين و صنايع مادر نظير ۱۸ ميليون تن محصولات پتروشيمي، ۴ ميليون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومينيوم و ۳ ميليون تن آلومينا و صنايع پشتيباني همچون توليد ۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات برق و ۷۵۰ هزار مترمکعب آب شيرين و مجتمع بندري پارسيان با ظرفيت تخليه و بارگيري سالانه ۴۰ ميليون تن استقرار خواهد يافت.
به گفته کرباسيان، بندر پارسيان جهت واردات مواد اوليه و عمدتا صادرات محصولات توليد شده در اين منطقه و منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر لامرد طراحي شده است که بزرگترين و اولين بندر تخصصي صنعتي – معدني – تجاري کشور و سومين بندر بزرگ کشور خواهد بود.
وي اضافه کرد: در حال حاضر و براساس فازبندي منطبق با طراحي صنعتي که در پسکرانه اين بندر مستقر خواهند شد، از ۱۹ پست اسکله با ظرفيت نهايي ۴۰ ميليون تن، ۴ پست اسکله با ظرفيت ۹ ميليون تن تخليه و بارگيري سالانه به عنوان فاز راه اندازي بندر پارسيان با دستور دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري وارد فاز اجرايي شد.
رييس هيات عامل ايميدرو تصريح کرد: عمليات ساخت اين بندر با ۱۷۰ ميليون يورو سرمايه‌گذاري انجام مي شود و ايميدرو مفتخر است که اين عمليات را شروع کرده است.
کرباسيان افزود: محوطه اين بندر ۱۰ هزار هکتار بوده و به دليل نزديکي به بندر عسلويه و گاز، تاکنون چهار سرمايه‌گذار براي احداث کارخانه پتروشيمي زمين دريافت کرده‌اند.

خبر جدید  صادرات کالا در قزوین 42.5 افزایش داشته است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب