امروز: شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰ - - Saturday, 4 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انستيتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد
انستيتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد
خبرگزاري آريا-پيرو قرارداد پژوهشي امضا شده بين شرکت ملي گاز ايران و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف همکاري پژوهشي در حوزه تصفيه و شيرين‎سازي گاز، دقايقي پيش انستيتو فرآورش گاز با حضور ۲ نفر از معاونان وزير نفت به بهره‎برداري رسيد.به گزارش خبرگزاري آريا، انستيتو فرآورش گاز پژوهشگاه صنعت نفت صبح امروز (چهارشنبه، دوم اسفندماه) […]

انستيتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد

خبرگزاري آريا-پيرو قرارداد پژوهشي امضا شده بين شرکت ملي گاز ايران و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف همکاري پژوهشي در حوزه تصفيه و شيرين‎سازي گاز، دقايقي پيش انستيتو فرآورش گاز با حضور ۲ نفر از معاونان وزير نفت به بهره‎برداري رسيد.
به گزارش خبرگزاري آريا، انستيتو فرآورش گاز پژوهشگاه صنعت نفت صبح امروز (چهارشنبه، دوم اسفندماه) با حضور حبيب‎اله بيطرف، معاون مهندسي، پژوهش و فناوري وزير نفت و جمعي از مديران اين معاونت، حميدرضا عراقي، مديرعامل شرکت ملي گاز ايران و اعضاي هيئت مديره اين شرکت و جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعي از مديران و رؤساي اين مجموعه افتتاح شد.
بر اساس اين گزارش، ۱۲ قرارداد پژوهشي حوزه پايين‎دست صنعت نفت، درست حدود يک سال پيش (نهم اسفندماه) ميان سه شرکت اصلي وزارت نفت و هفت دانشگاه و ۲ مرکز تحقيقاتي کشور امضا شد که در اين ميان، يکي از قراردادها با هدف همکاري پژوهشي در حوزه تصفيه و شيرين‎سازي گاز بين شرکت ملي گاز ايران و پژوهشگاه صنعت نفت امضا شده بود.
بر اساس اين گزارش، نخستين انستيتو در قالب قراردادهاي پژوهشي پايين‎دست صنعت نفت، انستيتو متانول دانشگاه شيراز بود که ارديبهشت ماه امسال به بهره‎برداري رسيد و امروز (دوم اسفندماه) نيز انستيتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد.
اين انستيتو در ٢ فاز اجرا مي‌شود؛ فاز نخست که امروز به نتيجه رسيد با هدف تهيه و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم، سازوکارهاي اجرايي مناسب، تخصيص و تجهيز فضاي اداري-آزمايشگاهي و تهيه برنامه جامع اجرايي انستيتو براي فاز دوم اجرايي شده است.
در فاز دوم، اجراي پروژه‌ها و طرح‌هاي تحقيقاتي مناسب با نياز گاز کشور در دستور کار قرار مي‌گيرد. در اين فاز در حوزه‌هاي شيرين‌سازي، بازيافت گوگرد و گازهاي ارسالي به مشعل و آلاينده‌ها فعاليت‌هاي تحقيقاتي دنبال مي‌شود. انستيتو فرآورش گاز، انجام پژوهش‌هاي کاربردي را از طريق شبکه‌سازي تحقيق و پژوهش در کشور پيش مي‌برد.
۱۲ قرارداد پژوهشي پايين‎دست صنعت نفت مشتمل بر چهار قرارداد بين شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران با دانشگاه‌هاي شيراز، صنعتي اميرکبير، تربيت مدرس و پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران، پنج قرارداد بين شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‎هاي نفتي ايران با دانشگاه‌هاي تهران، شيراز، صنعتي اميرکبير، صنعتي شريف و صنعتي اصفهان و سه قرارداد بين شرکت ملي گاز ايران با دانشگاه‌هاي تهران و علم و صنعت ايران (شرکت OTC به عنوان همکاري دانشگاه علم و صنعت) و پژوهشگاه صنعت نفت مي‌شود.

خبر جدید  موظفیم هر واحد تولیدی که توجیه اقتصادی دارد، به چرخه تولید بازگردانیم
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب