امروز: چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ - - Wednesday, 8 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اميد اجتماعي بدون عدل قابل تحقق نيست
اميد اجتماعي بدون عدل قابل تحقق نيست
خبرگزاري آريا-وزير راه و شهرسازي گفت: اميد اجتماعي، سرمايه هاي اجتماعي بدون عدل قابل تحقق نيست.به گزارش خبرگزاري آريا، عباس آخوندي در جشنواره تعالي اچ اس اي (بهداشت، ايمني و محيط زيست) با بيان اينکه مهندسي بر عدالت مبتني است گفت: ثبات و پايداري از طريق قرار گرفتن اشياء در جاي خودشان به وجود مي […]

اميد اجتماعي بدون عدل قابل تحقق نيست

خبرگزاري آريا-وزير راه و شهرسازي گفت: اميد اجتماعي، سرمايه هاي اجتماعي بدون عدل قابل تحقق نيست.
به گزارش خبرگزاري آريا، عباس آخوندي در جشنواره تعالي اچ اس اي (بهداشت، ايمني و محيط زيست) با بيان اينکه مهندسي بر عدالت مبتني است گفت: ثبات و پايداري از طريق قرار گرفتن اشياء در جاي خودشان به وجود مي آيد.
وي با بيان اينکه عدالت گمگشته ايران است افزود: عدالت محور اخلاق عمومي است ايمني يک رفتار عادلانه و طبيعت انسان و جامعه است. و بيش از آنکه يک تکليف باشد يک رفتار است.
آخوندي گفت: جامعه ما در حال زوال اجتماعي است و جامعه اي که مشکلات، بنيادي ارزش افزوده و خلق اميد به آينده نکند در حال پيشرفت نيست.
وزير راه شهرسازي گفت: در جامعه ما کمتر مشکل اجتماعي به صورت اجتماعي حل مي شود.
وي با بيان اينکه مدتي است نمي توانيم مسئله اجتماعي حل کنيم گفت: در حل مسئله کوچک و بزرگ تاب آوري اجتماعي و سياسي در آستانه پايين قرار دارد و اين نشان مي دهد پايداري دراز مدت دچار مشکل است.
وي گفت: زماني ۳۰ درصد بودجه توزيعي و ۷۰ درصد آن عمراني بود ولي امروزه صد درصد بودجه توزيعي است.
آخوندي گفت: ريشه تمام مسائل به اخلاق عمومي بر مي گردد و اين مشکلي است که در ايران وجود دارد و منشاء سوء تفاهم ملي است.
آخوندي با اشاره به اينکه اخلاق خصوصي و اخلاق عمومي متفاوت است گفت: در حوزه اخلاق فردي اصلي ترين ماموريت اخلاق مهار قدرت است.
وي افزود: در حوزه عمومي مهار قدرت با اجراي عدل صورت مي گيرد نه از طريق رفتارهاي حسنه و شرط لازم براي ايجاد سرمايه اجتماعي عدالت است و مهندسان آنچه که ايجاد مي کنند ارزش عمومي دارد.
وي افزود: بزرگترين ظلم در جامعه بحث تعارض منافع است که ريشه تمام مفاسد است و غير ممکن است فسادي پيدا شود که ريشه آن به تعارض منافع برنگردد.
وزير راه شهرسازي افزود: اگر مهندسي بخواهد در جامعه مسئله اي را حل کند بايد در توسعه اخلاق عمومي پيش قدم بشود.
وي گفت: هر حادثه اي که رخ مي دهد بايد به دنبال فرآيندهاي آن باشيم.
در جشنواره تعالي اچ اس اي ۵۰ شرکت ارزيابي شدند
مديرکل دفتر مقررات ملي و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي گفت: ۵۰ شرکت ساختماني خواستار ارزيابي خود و دريافت نشان تعالي HSE بودند که از مجموع ۵۰ شرکت، ۴۶ شرکت ارزيابي شدند و ۴ شرکت موفق به دريافت نشان تعالي يک ستاره از ۷ ستاره شدند.
حامد ماني‌فر گفت: موضوع ساختمان و ايمني از موضوعات پراهميتي است و معتقديم تا ايمني تامين نشود چرخه اقتصادي ايجاد نخواهد شد و در همين راستا مجموعه اقداماتي که در دبيرخانه انجام شد از ارديبهشت سال جاري تاکنون مداومت داشت.
مديرکل دفتر مقررات ملي ساختمان گفت: آمار رسمي نشان مي‌دهد که ۴۵ درصد حوادث ناشي از کار در بخش ساختماني رخ مي‌دهد و تعداد کشته شدگان نيز در اين حادثه به طور ميانگين نزديک به ۳ نفر در روز است که ما در اين جشنواره تلاش مي‌کنيم تا موضوع ايمني را به طور جدي دنبال کنيم.
وي بيان کرد: ارزيابي شرکت‌ها در ۴ محور مديريت، محيط زيست، سلامت و ايمني انجام مي‌شود، امتيازات ۵ شرکتي که حائز دريافت نشان تعالي HSE شدند از ۴۰۲ شروع مي‌شود و تا ۴۵۴ ادامه دارد.
وي افزود: شرکت‌ها براي آنکه بتوانند نشان تعالي را در ۷ ستاره دريافت کنند بايد داراي هزار امتياز شوند که نشان مي‌دهد براي رسيدن به مطلوب راه طولاني در پيش است.
ماني‌فر گفت: ميانگين امتيازات کسب شده توسط ۵ شرکت پذيرفته شده در ۴ محور مديريت، ايمني، محيط زيست و سلامت به اين صورت است که امتياز مديريت ۱۸۸ از هزار، ايمني ۲۸۳ از هزار، سلامت ۲۹۳ از هزار و محيط زيست ۳۶۹ از هزار تخمين زده شده است.
همچنين در اين جشنواره ، از هشت اداره کل راه و شهرسازي نيز به دليل رعايت مقررات ملي و کنترل ساختمان تقدير بعمل آمد.
مديران کل استان ها تقديرنامه خود را از وزير راه و شهرسازي دريافت کردند.

خبر جدید  رشد 420 درصدی ارزش صدور بیمه نامه های معدنی در سال 1396
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب