امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ - - Wednesday, 1 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امضاي تفاهمنامه توسعه ميدان نفتي سوسنگرد
امضاي تفاهمنامه توسعه ميدان نفتي سوسنگرد
خبرگزاري آريا-سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و شرکت زاروبژ نفت روسيه، تفاهمنامه همکاري و مشارکت در توسعه ميدان نفتي سوسنگرد را امضا کردند.به گزارش خبرگزاري آريا، براساس اين تفاهم نامه که به امضاي مديران شرکت توسعه نفت و گاز گسترش ايرانيان ( ايدرو اويل) و زاروبژ نفت روسيه ( ZARUBEZHNEFT ) رسيد، قرار است […]

امضاي تفاهمنامه توسعه ميدان نفتي سوسنگرد

خبرگزاري آريا-سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و شرکت زاروبژ نفت روسيه، تفاهمنامه همکاري و مشارکت در توسعه ميدان نفتي سوسنگرد را امضا کردند.
به گزارش خبرگزاري آريا، براساس اين تفاهم نامه که به امضاي مديران شرکت توسعه نفت و گاز گسترش ايرانيان ( ايدرو اويل) و زاروبژ نفت روسيه ( ZARUBEZHNEFT ) رسيد، قرار است کارگروه تخصصي مشترک تشکيل شود و در صورت توافق نهايي دو شرکت جهت مذاکره و اخذ قرارداد توسعه با شرکت ملي نفت ايران اقدام کنند.
نصراله زارعي، مديرعامل شرکت توسعه نفت و گاز گسترش ايرانيان ( ايدرو اويل) پس از پايان مراسم امضا تفاهمنامه همکاري و مشارکت در توسعه ميدان نفتي سوسنگرد در رابطه با تفاهمنامه امضا شده گفت: بعد از امضاي تفاهمنامه مطالعه توسعه ميدان نفتي سوسنگرد با مشارکت شرکت ملي نفت ايران و اخذ اطلاعات فني، مطالعات بالادستي ميدان توسط کارشناسان ايدرو اويل و شرکت HOT ENG اتريش به عنوان مشاور در تهيه MDP توسعه ميدان در دستور کار قرار گرفت.
به گفته مديرعامل ايدرو اويل، با اقدامات صورت گرفته تاکنون در رابطه با ميدان نفتي سوسنگرد، پيش بيني مي شود در اوايل اسفند ماه امسال پيشنهاد فني توسعه ميدان اين ميدان نفتي از سوي ايدرو اويل به شرکت ملي نفت ايران ارائه شود.
زارعي در ادامه با بيان ضرورت جذب سرمايه گذار و انتخاب شريک معتبر خارجي افزود: در ماه هاي گذشته شرکت ايدرو اويل با شرکت هاي متعدد که داراي اعتبار لازم در اين حوزه هستند، مذاکره نموده و نتيجه مذاکرات اوليه منتهي به عقد تفاهمنامه همکاري و مشارکت با شرکت زاروبژ نفت روسيه شده است.
به گفته مديرعامل شرکت ايدرو اويل، بر اساس مذاکرات صورت گرفته بين ايدرو اويل و زاروبژ نفت روسيه، موافقت شد کارگروه تخصصي مشترک در اسرع وقت تشکيل و در صورت جمع بندي و توافق نهايي دو شرکت متفقا جهت مذاکره و اخذ قرارداد توسعه با شرکت ملي نفت ايران اقدام کنند.
زارعي، برآورد اوليه ميزان سرمايه گذاري مورد نياز در ميدان نفتي سوسنگر را ۹۰۰ ميليون دلار اعلام کرد.
ميدان نفتي سوسنگرد در ۴۵ کيلومتري شهر اهواز و جزو ميادين اکتشافي جديد است که بر اساس برآوردهاي اوليه توان توليد حدود ۳۰ هزار بشکه در روز در دو فاز توسعه را خواهد داشت.

خبر جدید  حاشیه های جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب