امروز: جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹ - - Friday, 5 June , 2020
19:22:06 - چهارشنبه 12 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش «هزینه تولید» در سال «رونق تولید»/ وزارت صنعت چه‌کار می‌کند؟
افزایش «هزینه تولید» در سال «رونق تولید»/ وزارت صنعت چه‌کار می‌کند؟
در حالی قیمت مواد اولیه تولید افزایش یافته و هزینه‌های تولید بالا رفته که دولت و وزارت صنعت سیاست مشخصی برای کاهش هزینه تولید در سال رونق تولید ندارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با نزدیک شدن به روزهای پایانی خردادماه امسال هنوز اقدام اجرایی مشخصی برای تحقق شعار "رونق تولید" بهکار گرفته نشده و وزارتخانههای مختلف همچنان درصدد تدوین برنامه یا ارائه دستورالعملهایی برای اجرایی شدن این شعار هستند، اما در عمل هنوز تولیدکننده با تصمیم کاربردی برای رفع مشکلات روبهرو نشده است.

در حال حاضر قیمت مواد اولیه برای اکثر واحدهای تولیدی افزایش پیدا کرده، اما هنوز یک سیاست روشن از سوی وزارت صنعت و یا دولت برای کاهش هزینهها اعلام نشده است.

این مشکلات عاملی شده تا صنایع مختلف مدام خواستار تغییر قیمت انواع محصولات خود باشند، اما از طرف دیگر تولیدکنندگان مواد اولیه داخلی نیز خواستار افزایش قیمتها هستند، علاوه بر این تولیدکنندگان در خریدهای خارجیباید خود را از کشور دیگری معرفی کنند تا بتوانند محصول خود را با چندین واسطه از تأمینکننده خارجی خریداری کنند.

خبر جدید  دستور وزیر صنعت برای برخورد قاطع با قاچاق، دلالی و احتکار بدون ترس از جنجال‎ها

یکی از تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم میگوید: با هزار زحمت محمولهای را از یک کشور خریداری کردم اما بهدلیل نداشتن مدارک کافی محموله به کشور فروشنده برگشت پیدا کرد و ما مجبور شدیم خریدار دیگری از کشور دیگر به فروشنده خارجی معرفی کنیم تا در نهایت بتوانیم محموله را به گمرکات کشور خود برسانیم. اما جالب اینجاست گمرک اعلام میکند "ارزش محموله بیش از خوداظهاری شماست و نمیتوانید آن را ترخیص کنید". از طرف دیگر خط تولید ما معطل این مواد اولیه است که اگر مواد نرسد مجبور به تعطیلی یکی از خطوط تولید خود هستیم.

خبر جدید  چه خودروهایی ارزان شدند؟

وی افزود: علاوهبراین در تأمین مواد اولیه داخلی نیز هر روز حجم مشکلات ما اضافه میشود. قیمت مواد پتروشیمی، فولاد و غیره همه در حال افزایش است، اما نمیدانیم چرا دولت در این رابطه هیچ کمکی به تولیدکننده داخلی نمیکند، ما چگونه میتوانیم مواد اولیه را گران خریداری کنیم و در نهایت محصولی ارزان در اختیار مشتری قرار بدهیم؟

این تولیدکننده اضافه کرد: برای خریدهای خارجی به کشورهای همسایه درخواستهای متعددی فرستادهایم، اما آنها هم بهتبعیت از تحریمها بهزحمت حاضر به معامله با ما هستند و ما مجبوریم برای خریدهای خود به حربههای مختلفی متوسل شویم. امروز ما نیازمند یک سیاست روشن هستیم و دولت نباید مدام خبر از تدوین برنامه دهد.

خبر جدید  قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۴|پژوپارس ۷۰ میلیون تومان شد

انتهای پیام/*


منبع :: افزایش «هزینه تولید» در سال «رونق تولید»/ وزارت صنعت چه‌کار می‌کند؟

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب