امروز: دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰ - - Monday, 29 November , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از شرايط اقتصادي گله منديم
از شرايط اقتصادي گله منديم
خبرگزاري آريا-رئيس سازمان ملي بهره وري ايران گفت: بسياري از مردم و حتي ما به عنوان مسئولان از وضع و شرايط اقتصادي کشور شاکي و گله منديم.به گزارش خبرگزاري آريا، علي اکبر اولياء در پنجمين همايش جايزه بهره وري معادن و صنايع معدني ايران افزود: ما در يک رقابت سنگين و بسيار بي رحمانه در […]

از شرايط اقتصادي گله منديم

خبرگزاري آريا-رئيس سازمان ملي بهره وري ايران گفت: بسياري از مردم و حتي ما به عنوان مسئولان از وضع و شرايط اقتصادي کشور شاکي و گله منديم.
به گزارش خبرگزاري آريا، علي اکبر اولياء در پنجمين همايش جايزه بهره وري معادن و صنايع معدني ايران افزود: ما در يک رقابت سنگين و بسيار بي رحمانه در حوزه هاي توليد مواجه هستيم، همه دنيا و همه شرکت ها و کشورها با همه دانش خود تلاش مي کنند کيفيت محصولات خود را افزايش و قيمت ها را کاهش دهند، اين يعني رقابت بر سر بهره وري است.
وي گفت: بهره وري چالش امروز کشور است بويژه در حوزه اقتصاد، لذا اگر نظام توليد و قيمت تمام شده را کاهش ندهيم در آينده به مشکل خواهيم خورد.
اولياء افزود: در چند برنامه هدف گذاري شده بود که يک سوم رشد اقتصادي از محل بهره وري حاصل شود که نشد ولي اميدواريم پيش بيني ۳۵ درصد رشد اقتصادي از محل بهره وري در برنامه ششم توسعه محقق شود.
وي گفت: تاکنون جايگاه بهره وري در حوزه هاي مختلف جدي گرفته شده است ولي اگر قرار است رشد اقتصادي مطابق برنامه محقق شود بهره وري يکي از مهم ترين عوامل در رسيدن به رشد اقتصادي است.
اولياء افزود: امروز شاهديم حتي کشورهايي مثل سنگاپور، کره جنوبي با تمرکز بر بهره وري تا ۵۰ درصد رشد اقتصادي خود را از اين محل بدست آوردند با توجه به وجود منابع طبيعي و انرژي فراوان و نيروي انساني متخصص اين امکان وجود دارد که ما هم در بهره وري و رشد اقتصادي به نتايج مطلوبي برسيم.
وي گفت: البته در قوانين و مقررات هم بايد اصلاحاتي صورت گيرد تا موانع کسب و کار و فعاليت هاي توليدي از سر راه برداشته شود تا شاهد رونق اقتصادي و وضعيت مطلوب براي مردم باشيم.

خبر جدید  امسال برای راه‌های کشور، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم نداده‌اند!
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب