امروز: دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ - - Monday, 25 January , 2021
3:48:00 - دوشنبه 12 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از بین رفتن اشتغال به واسطه رکود صنعت ساخت و ساز
از بین رفتن اشتغال به واسطه رکود صنعت ساخت و ساز
مسئولان وزارت راه و شهرسازی سابق با تعطیل کردن تولید انبوه مسکن، حکم بیکاری هزاران شاغل در واحد‌های تولید مصالح ساختمانی را امضاء کردند. شخصی که افتخار می‌کند حتی یک واحد مسکونی را در ایران افتتاح نکرده، آیا می‌تواند پاسخ فعال بخش خصوصی و هزاران کارگر بیکار شده را بدهد؟

شعار سال: آرش الله‌وردی با اشاره به رکود سنگین حاکم بر فضای صنایع مرتبط با بخش مسکن در طول ۷ سال گذشته، گفت:

رکود شکل گرفته به سبب توقف تولید انبوه مسکن منجر به بروز آسیب‌های گسترده‌ای در صنایع تامین کننده مصالح ساختمانی به وجود آورده است و بسیاری از این واحدهای تولید به سبب رکود سنگین، ورشکست شده‌‌اند.

عضو مجمع تولیدکنندگان شن، ماسه و مصالح ساختمانی ایران در تشریح جزئیات آسیب وارده شده به واحدهای تولید مصالح ساختمانی کشور، بیان داشت:

نزدیک به ۴۰ درصد واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی مستقر در شهرستان‌ها تعطیل شده‌اند و مابقی نیز در حداقلی‌ترین ظرفیت تولید روزانه کار می‌کنند.
*** از بین رفتن اشتغال به واسطه رکود صنعت ساخت و ساز

خبر جدید  واردات گوشت رانتی نیست

وی در بیان این نکته که مسئولان وزارت راه و شهرسازی سابق با تعطیل کردن تولید انبوه مسکن، حکم بیکاری هزاران شاغل در واحدهای تولید مصالح ساختمانی را امضاء کردند، گفت:

شخصی که افتخار می‌کند حتی یک واحد مسکونی را در ایران افتتاح نکرده، آیا می‌تواند پاسخ فعال بخش خصوصی و هزاران کارگر بیکار شده‌ را بدهد.

این مقام صنفی، با ذکر یک مثال از واحدهای تولیدی شن و ماسه، گفت:

۲ معدن فعال در منطقه اصفهان که مجموعا ۲۰۰ شغل را ایجاد کرده بود به سبب کمبود تقاضا تعطیل گشت و مدیرعامل مجموعه به دلیل بدهی خرید تجهیزات به زندان افتاد و بدین ترتیب یک پتانسیل اشتغال در کشور به سادگی به محل دفت امید مردم بدل شد.
*** دپوی مصالح منتظر رونق گرفتن تولید مسکن است

خبر جدید  چرا صادرات محصولات پتروشیمی کاهش یافت؟

الله‌وردی، با اشاره به وضعیت کنونی تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در کشور گفت:

بسیاری از واحدهای تولیدی با حداقل توان کار می‌کنند و همین امر به سبب افزایش هزینه‌های عملیاتی در دراز مدت زمینه ضرر را فراهم می‌کند.

وی ضمن اشاره به ظرفیت تولید مصالح ساختمانی در کشور گفت:

هرکسی که معتقد است، صنعت مصالح‌ساختمانی توان تامین نیاز ساخت مسکن در کشور را ندارد، سری به دپوهای عظیم موجود در کارخانه‌های فراوری و واحدهای تولید مصالح بزند. در حال حاضر این دپوها و مجموعه واحدهای تولیدی کشور ظرفیت تامین نیاز ساخت بیش از ۱ میلیون واحدمسکونی در سال را دارا است.
*** طرح جهش تولید و تامین مسکن

خبر جدید  خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها بیش از 49 درصد گران‌تر شدند

عضو مجمع تولیدکنندگان شن، ماسه و مصالح‌ساختمانی ایران در پایان با اشاره به طرح جهش تولید و تامین مسکن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:

بخش خصوصی فعال در زمینه تامین مصالح از هر طرحی که زمینه رونق ساخت و ساز و به تبع آن افزایش تقاضا در بازار مصالح‌ساختمانی کشور شود استقبال کرده و تمام اهتمام خود را برای به ثمر رسیدن آن به کار می‌بندد.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری صنایع، تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: -، sanayepress.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب