امروز: شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰ - - Saturday, 4 December , 2021
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجراي ۳۷ طرح با ۲ ميليارد دلار سرمايه خارجي
اجراي ۳۷ طرح با ۲ ميليارد دلار سرمايه خارجي
خبرگزاري آريا-مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران گفت: ۳۷ پروژه با دو ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در شهرک‌هاي صنعتي کشور اجرا مي‌شود.به گزارش خبرگزاري آريا، صادق نجفي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران افزود: دولت برنامه گسترده اي براي آسيب شناسي توليد […]

اجراي 37 طرح با 2 ميليارد دلار سرمايه خارجي

خبرگزاري آريا-مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران گفت: ۳۷ پروژه با دو ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در شهرک‌هاي صنعتي کشور اجرا مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري آريا، صادق نجفي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران افزود: دولت برنامه گسترده اي براي آسيب شناسي توليد کالا و خدمات در کارگاه هاي کوچک و متوسط در نظر گرفته است تا به رشد اشتغال در اين قبيل کارگاه ها کمک کند و اين برنامه اخيرأ از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت در سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران آغاز شده و نتايج آن براي رفع مشکل کارگاه هاي مذکور در اختيار دستگاه هاي مسئول و ستاد فرماندهي اقتصادي مقاومتي قرار خواهد گرفت.
وي با اشاره به مفاد اين برنامه گفت: بيش از ۴۰ هزار واحد توليدي و خدماتي در ۹۶۶ شهرک صنعتي کشور استقرار دارند که توجه به مشکلات آنها مي تواند بستر مناسبي براي افزايش فرصت هاي شغلي فراهم کند.
وي به ظرفيت بالاي سرمايه گذاري در شهرک هاي صنعتي کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون در ۸۰۰ شهرک و ناحيه صنعتي که از زير ساخت هاي مناسبي برخوردار هستند، امکان واگذاري زمين به متقاضيان وجود دارد.
نجفي حمايت از توسعه صنايع کوچک و ايجاد زير ساخت هاي عمراني در شهرک هاي صنعتي را ماموريت اصلي سازمان اعلام کرد و گفت: اين مساله که از مجموع ۸۵ هزار واحد صنعتي کشور حداقل ۸۱ هزار واحد جزو صنايع کوچک و متوسط هستند، باعث مي شود تا به مشکلات اين حوزه بيشتر توجه کنيم. يکي از کارهايي که به توسعه صنايع کوچک و ساماندهي آنها کمک مي کند، تخصيص اعتبارات مناسب به اداره شهرک هاي صنعتي است.
وي افزود: مديريت تمامي شهرک ها و نواحي صنعتي کشور برعهده سازمان است و ما با بهره مندي از منابع مالي مي توانيم خدمات مناسبي به بنگاه هاي مستقر در اين مناطق در حوزه زير ساخت هاي صنعتي کمک هاي نرم افزاري ارائه کنيم.
مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران مشکل اصلي اشتغالزايي در صنايع ايران را نبود ارتباط ميان کارگاه هاي توليدي با بازار مصرف دانست و گفت : بازاريابي توليد ملي حلقه مفقوده نظام اقتصادي ايران است که باعث مي شود عرضه محصولات توليدي در بازار با مشکل روبرو شده و صنايع با مشکل مواجه شوند.
وي گفت: دولت برنامه گسترده اي براي حمايت از توليد ملي و توسعه اشتغال صنعتي دارد. به عنوان نمونه تا پايان دولت دوازدهم حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتي در کشور ايجاد، نوسازي يا تکميل ظرفيت مي شوند. در اجراي اين طرح بر اساس گستردگي هر استان
سهميه اي در نوسازي، تکميل ظرفيت يا ايجاد صنايع جديد در نظر گرفته شده که بين ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ واحد است.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از برنامه اعزام کارشناس به واحدهاي توليدي براي آسيب شناسي و بهبود وضعيت توليد خبر داد و گفت: بر اساس اين طرح کارشناسان سازمان در ۳۱ استان براي آسيب شناسي شاخص هايي مانند بازار، سرمايه در گردش، نوسازي صنايع و … خدمات مشاوره اي ارائه مي دهند.
وي با اشاره به طرح رونق کسب وکارهاي مستقر در شهرک ها و نواحي صنعتي کشور از اعطاي تسهيلات به واحدهاي صنعتي براي ايجاد اشتغال پايدار در سطح کشور خبر داد و گفت: طي توافق انجام شده با بانک ها مقررشد تسهيلات مناسبي براي نوسازي، بازسازي و افزايش ظرفيت وسرمايه در گردش صنايع در نظر گرفته شود.
نجفي گفت: بانک ها با اختصاص تسهيلاتي با نرخ سود مناسب به طرح ها و واحدهاي صنعتي نقش تعيين کننده اي در ايجاد رونق در صنعت کشور و رفع مشکل بيکاري برعهده دارند.
وي گفت: بنا داريم با استفاده از اين فرصت، طرح هاي صنعتي با پيشرفت فيزيکي بالاي ۵۰درصد مستقر در شهرک ها و نواحي صنعتي را سريع تر به بهره برداري برسانيم.در اين زمينه مي توان اميدوار بود از اين محل حداقل ۸۰۰۰ واحد صنعتي نوسازي شوند و ۱۲ هزار واحد افزايش ظرفيت پايدار پيدا کنند.
وي با اظهار اينکه علاوه بر منابع سيستم بانکي، براي استفاده از سرمايه هاي خارجي هم برنامه ريزي گسترده اي کرده ايم، گفت: اين سازمان حدود ۳۷ پروژه به ارزش نزديک به ۲ ميليارد دلار با همکاري سرمايه گذاران خارجي در دست اجرا دارد و به دنبال آن است تا طرح‌ هاي با مزيت بالا را به خارجي ها و کشورهاي مختلف و همچنين به ايرانيان مقيم خارج معرفي کند و به اين منظور صنايع مزيت دار هر استان مشخص خواهد شد. همچنين برخي از اين صنايع در نمايشگاه‌هاي مختلف با هدف ارايه توانمندي ها و قابليت هاي بالاي خود حضور خواهند يافت.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت تصريح کرد: اين سرمايه گذاري ها در خصوص کالاهاي حوزه فناوري اطلاعات، پوشاک و صنايع پايين دستي پتروشيمي و مس است که در اين عرصه ها نيازمند سرمايه گذاري خارجي هستيم.
وي در ادامه با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده براي سرمايه‌گذاري خارجي بيان کرد: جمهوري اسلامي ايران تنها کشوري است که به سرمايه گذاران خارجي که نسبت به تاسيس شرکت در ايران اقدام کنند، ۱۰۰ درصد مالکيت مي‌دهد و اجازه مي‌دهد که عايدات خود را از بخش توليد به خارج بفرستد. البته هرچند مشکلات بانکي و اتصال به ارتباطات مالي بين بانکي (سوئيفت) کماکان وجود دارد، اما در بسياري زمينه ها هنوز سود بالاتري نسبت به ساير کشورها وجود دارد و فقط بايد فضا را براي حضور خارجي‌ها مهيا کنيم.

خبر جدید  آب آشامیدنی روستای بنوار حسین دزفول پایدار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب